تبلیغات
خاطرات یک خبرنگار

خاطرات یک خبرنگار
اگر خداوند آرزویی را در دل تو انداخت بدان توانایی رسیدن به آن را در تو دیده 
نویسندگان

آپلود , آپلود عكس , آپلود سنتر , آپلود فایل , آپلود دائمی

"هیات نظارت بر مطبوعات؛

خبرگزاری ˝پانا˝ رسما مجوز خبرگزاری گرفت

خبرگزاری ˝پانا˝ پس از 10 سال فعالیت مستمر خبری مجوز فعالیت خبرگزاری از سوی هیات نظارت بر مطبوعات دریافت كرد.


به گزارش خبرگزاری پانا،‌ هیات نظارت بر مطبوعات پس از بررسی تقاضای دریافت مجوز از سوی خبرگزاری "پانا"(www.pana.ir) با ارایه مجوز برای این خبرگزاری به صاحب امتیازی "سازمان دانش آموزی" و مدیر مسئولی "محمدرضا خوش گفتار" موافقت كرد.

PANA مخفف کلمات انگلیسی Pupils Association News Agency است که طی امضای تفاهم نامه ­ای بین رئیس سازمان دانش ­آموزی و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و تأیید وزرای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت در خرداد ماه 1381 تأسیس شد.

این خبرگزاری فعالیت رسمی خود را در تابستان 1382 آغاز كرد و اکنون بیش از 10 سال است که به صورت جدی در حال فعالیت در عرصه رسانه ای كشور است.

مدارک خبرگزاری پانا در مهر ماه 1391 توسط هیات نظارت بر مطبوعات مورد بررسی قرار گرفت و این هیات پس از 10 سال با اعطاء مجوز خبرگزاری‌های رسمی جمهوری اسلامی به این مجموعه خبری موافقت کرد.

این خبرگزاری طی 10 سال فعالیت خود با وجود برخی مشكلات توانست دانش آموزانی را که به رسانه و عرصه خبر علاقه داشتند جذب و هزاران نفر از آنها را در تهران و شهرستانها به صورت رایگان آموزش دهد.

صدور مجوز برای 7 خبرگزاری‌ جدید دیگر

خبرگزاری پانا هم اکنون در تمامی استانهای کشور دفتر نمایندگی دارد و نمایندگان خبری هر استان پس از بررسی اخبار مختلف استانی که توسط خبرنگاران دانش آموز تهیه و ارسال می‌شود، آنها را ویرایش، تصحیح و تأیید کرده و یا برای تأیید نهایی به گروه های خبری مستقر در دفتر مرکزی تهران می فرستند.

دبیران گروه‌ها هم با استفاده از تجارب خویش و معیارهای مشخص و سیاستهای خبری که سردبیر در جلسات هفتگی به آنها تذکر می‌دهد، اخبار ارسال شده را ویرایش، تأیید و بر روی خروجی سایت خبرگزاری قرار می دهند.

این خبرگزاری در زمینه های؛ علمی و آموزشی، فرهنگی و هنری، اجتماعی، دین و اندیشه، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و گزارش تصویری با رویکرد آموزش و پرورش فعالیت می كند.

انتشار اخبار و مطالب مربوط به مدارس قرآنی، عمره و مجلس دانش آموزی، انجمنهای اسلامی، بسیج دانش آموزی، بازیها و فعالیتهای پرورشی و همچنین فیلم، صوت و کاریکاتور از سرویسهای جانبی خبرگزاری پانا است.

هم اکنون حدود 35000 خبرنگار دانش آموز از سراسر کشور، خبرهای خود را در اختیار خبرگزاری پانا قرار می دهند.

دفتر سرپرستی مدارس خارج از کشور و سرپرستی کشورهای کویت، پاکستان، شبه قاره هند، سوریه، لبنان، اردن، امارات متحده عربی، ترکیه، آسیای میانه، روسیه، قطر و بحرین از مراکز نمایندگی خبرگزاری کانون دانش آموزی هستند و با توافقات به عمل آمده، پانا قصد دارد دفاتر نمایندگی خود را در تمامی کشورهای تحت پوشش سرپرستی مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش راه اندازی کند.

دانش آموزان ایرانی در هر کجای دنیا با مراجعه به سایت خبرگزاری به آدرس www.pana.ir ، تماس با دفتر مرکزی پـانـا به شماره تلفن های 5 - 22264893 021 و یا مراجعه به دفاتر نمایندگی خبرگزاری مستقر در سازمان های دانش آموزی و شرکت در کلاسهای آموزشی که به صورت رایگان برگزار می شود، می توانند به عنوان خبرنگار پانا در محافل خبری حضور داشته باشند.

فرهنگیان فرهیخته كشور هم می توانند در صورت تمایل با خبرگزاری پانا همکاری نمایند.

صدور مجوز برای 7 خبرگزاری‌ جدید دیگر

هیات نظارت بر مطبوعات در جلسات مورخ 27/6/91 و 3/7/91 تقاضاهای صدور مجوز 12 خبرگزاری را مورد بررسی قرار داد که طی آن 8 مجوز فعالیت و 4 موافقت اصولی خبرگزاری صادر شد.

بنابراین هیات نظارت بر مطبوعات در جلسات مذكور با تقاضای اخذ مجوز خبرگزارهای "آنا" به صاحب امتیازی "دانشگاه آزاد اسلامی"و مدیرمسئولی "رضا همدانچی"، خبرگزاری "اهل بیت(ع)- ابنا" به صاحب امتیازی " مؤسسه فرهنگی هنری انبیاء الرسول تهران" و مدیر مسئولی "سیدعلیرضا حسینی"، خبرگزاری "ایمنا" به صاحب امتیازی "شهرداری اصفهان" و مدیرمسئولی "اصغر آذربایجانی"، خبرگزاری "تابناک" به صاحب امتیازی " روح‌الله رئیس نافچی" و مدیر مسئولی "اسکندر صالحی"، خبرگزاری "خبر آنلاین" به صاحب امتیازی "شرکت توسعه مکتب خبر ایرانیان" و مدیر مسئولی "علیرضا معزی"، خبرگزاری "کُرد پرس" به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی "محمد هادیفر" و خبرگزاری "کتاب" به صاحب امتیازی " مؤسسه خانه کتاب" و مدیرمسئولی "علی اسماعیلی" موافقت كرد.

همچنین تقاضای اخذ مجوز خبرگزاری‌های "بیداری اسلامی"به صاحب امتیازی "مؤسسه آتی سازان فرهنگ تسنیم" و مدیر مسئولی "مجید قلی زاده"، "دانا" به صاحب امتیازی "مجتمع آموزشی امام صادق(ع)" و مدیر مسئولی "سید حجت وکیلی"، "باغ کتاب" به صاحب امتیازی "موسسه باغ کتاب" و مدیر مسئولی "علی اکبر اشعری" و "مرکز ملی جهانی شدن" به صاحب امتیازی "مرکز ملی جهانی شدن" و مدیر مسئولی "همایون حمیدی فراهانی" مورد موافقت اصولی قرار گرفت.

موافقت اصولی به منزله مجوز اولیه و مشروط تاسیس و راه اندازی خبرگزاری است و صدور پروانه قطعی برای اشخاصی که این موافقت را دریافت کرده‌اند منوط به تایید شاخص‌های حرفه‌ای هر رسانه پس از تاسیس توسط هیات نظارت بر مطبوعات خواهد بود.
برچسب ها: خبرنگاران، مطبوعات،  
[ یکشنبه 23 مهر 1391 ] [ ساعت 12 و 53 دقیقه و 03 ثانیه ] [ سونیا محمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سونیا محمدی خانمی که سعی می کند که هر روز به جلو پیش برود
زمان منتظر ما نمی ماند.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :