تبلیغات
خاطرات یک خبرنگار

خاطرات یک خبرنگار
اگر خداوند آرزویی را در دل تو انداخت بدان توانایی رسیدن به آن را در تو دیده 
نویسندگان


هفته ی دولت بازتاب گزارش عملکرد به مردم


سنندج- سونیا محمدی – خبرنگار همشهری: پس از عزل بنی صدر از ریاست جمهوری، دشمنان انقلاب با از میان بردن مسئولین نظام قصد براندازی حكومت اسلامی را در سر می پروراندند. در این راستا، فاجعه هفتم تیر سال ١٣٦٠ و شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب ثمره تصمیم شیطانی استكبار جهانی و دشمنان جمهوری اسلامی بود.

پس از آن، گرچه عكس العمل سریع، قاطع و انقلابی حضرت امام خمینی (ره)، هر گونه ابتكار عمل را از دشمنان سلب نمود ولی كار به زعم دشمنان هنوز به اتمام نرسیده بود و طرح نابودی مسوولان طراز اول مملكت، در رأس فعالیت آنها قرار داشت.

 بدین ترتیب واقعه هشتم شهریور همان سال به وقوع پیوست و رئیس جمهور محبوب، محمد علی رجایی و نخست وزیر متفكر و دانشمندش، حجت الاسلام دكتر محمد جواد باهنر در انفجار دفتر نخست وزیری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت دو دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر (نخست وزیر) هفته دولت نام گرفته است. در طی این هفته، مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می شوند. هیئت دولت با توجه به وصیت نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی رحمه الله و رهنمودهای مقام معظم رهبری، می کوشد در زمینه های گوناگون به موفقیت های بیشتر و مهم تری دست یابد و آینده بهتری برای ملت بزرگ و پرافتخار ایران به وجود آورد.

ایام این هفته فرصت های مهم و ارزنده برای دستاندرکاران در سازمان ها و نهادها و ادارات برای بازتاب دادن و انعکاس تحولات و پیشرفت ها و دستاوردهای حوزه های کاری خود فراهم می سازد که چه بسا، چنین فرصتی در طول ایام سال، به نحوی که در هفته دولت شاهد آن هستیم،ایجاد نگردد. بی شک، تمامی بدنه قوه اجرایی متشکل از نهادها و سازمانها و ادارات، نیازمند انعکاس کارها و عملکردهای خود به افکار عمومی بوده و ازاین رو در این هفته، کوشش همه نهادهای دولتی در چارچوب انعکاس شفاف و پویا و مستمر اقدامات و عملکردها متبلور می شود.

مردم با همه طیفهای اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، در این هفته در انتظار انعکاس و اطلاع رسانی پویا و شفاف نهادها و سازمان ها بوده و مایلند که از سیاهه اقدامات و فعالیتها و به طور کلی کارنامه قوه مجریه مطلع شوند و البته،این اطلاع رسانی انگیزه های شکل دهنده پلهای ارتباطی میان دولت و مردم را به شدت مستحکم کرده و هرگونه شکاف و روزنه در پیوندهای دولت و مردم را ترسیم خواهد کرد و این البته نیازمند اطلاع رسانی دقیق ، مستحکم و همه جانبه و توام با برنامه ریزی می باشد.

 

هفته گرامیداشت دولت، هفته دولت شناسی از سوی مردم، آشنایی بیشتر با مشکلات مدیریت جامعه، آگاهی آماری از عملکردهای اجرایی در ابعاد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی، تقویت همه جانبه احساس همدلی و حمایت و نیز توسعه تاثیرگذار عملیات مشارکت مردم در برنامه های کلان و اساسی دولت است.

هفته دولت، هفته تعیین فاصله بین ادعاها و عملکردهاست و طی آن مردم با ورود به ضیافت کاری دولت، سهم شهروندی خود را در دو کفه حق و وظیفه یافته و حدود و ثغور مرابطه خود را شناخته و حداقل تا یکسال، آینده این تفاهم نامه نانوشته را می توانند در چشم انداز خود تعبیه کنند!

هفته دولت، هفته شفاف سازی و آشکار نمودن برخی اسرار پشت پرده که مسئولین کمی ها و کاستی ها را بیان نمایند و زمینه سازی برای عبور از بن بست ها و بن بست نماهاست به طوری که گاهی افرادی در ااین استان به اسم خدمت به مردم مشغول به فعالیت می شوند که این استان را به شکلی امنیتی جلوه دهند و از جذب سرمایه گذاران جلوگیری نمایند و این امر باعث می گردد که با نام خدمت در منطقه ی مرزی برای آنان مزایای ویژه ی را ایجاد نمایند و دولت باید به تناسب ظرفیت شناسی از افکار عمومی، برخی از حقایق و واقعیات را تبیین کرده تا بتواند برخی از انتظارات نابجا را پائین آورده و برخی از عادت های نادرست را تعطیل و یا تصحیح کند!

هفته دولت هرگز نباید جشنواره تبلیغاتی بشمار آید، بلکه دولت علاوه بر تبیین خدمات به مردم، فعالیت یکساله خود را به نقد و ارزیابی مردم و فرهیختگان بگذارد.

همراهى ملت با دولت و پشتیبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و این رابطه، تا هنگامى که دولت یک دولت ارزشى و خدمت گزار باشد، پایدار خواهد بود.

در این هفته طرح های بسیاری در استان کردستان همانند سایر نقاط کشور افتتاح و یا  به بهره برداری می رسد، و اما هفته دولت، فرصتى است تا لختى تامل کنیم و به آن چه در گذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افکنیم. باید رنج و تلاش مسوولان متعهد کشور را ارج نهیم، خدمت هاى نادیدنى دولت مردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوییم و به همه تلاش گران و زحمت کشان نظام جمهورى اسلامى خسته نباشید بگوییم.
طبقه بندی: خبرنگاری، 
برچسب ها: گزارش های خبری خودم،  
[ دوشنبه 3 شهریور 1393 ] [ ساعت 17 و 33 دقیقه و 29 ثانیه ] [ سونیا محمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سونیا محمدی خانمی که سعی می کند که هر روز به جلو پیش برود
زمان منتظر ما نمی ماند.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :