تبلیغات
خاطرات یک خبرنگار

خاطرات یک خبرنگار
اگر خداوند آرزویی را در دل تو انداخت بدان توانایی رسیدن به آن را در تو دیده 
نویسندگان

صبح روز دوشنبه معاون اول رئیس جمهور وارد سنندج شدند، سفری که فقط جنبه سیاسی داشت و غیر از سخنرانی های تکراری و قول های عملی نشده چیزی عاید استان محروم کردستان نکرد.


به گزارش خبرنگار کُردتودی، صبح روز دوشنبه معاون اول رئیس جمهور ایران به همراه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزرای صنعت، معدن و تجارت، نیرو و معاون وزیر جهاد کشاورزی و همچنین مدیرعامل بنیاد برکت وارد سنندج شدند،

در بدو ورود مسئولین مربوطه به فرودگاه شهرسنندج نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره از استقبال و حضور در فرودگاه و خیر مقدم به اسحاق جهانگیری و هیئت همراهش خود داری به عمل آورده بودند. سید احسن علوی برخلاف نماینده دیگر، سالار مرادی تنها به عدم حضور در مراسم استقبال کفایت نکرد و در وبسایت خود بیان کرده بود که " جای تاسف است کە مسئولین برای افتتاح نانوایی بە کردستان می آیند."

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یک روز قبل از سفر بە نمایندگان اطلاع دادە شد کە معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح یک واحد نان صنعتی و بستنی سازی و گاوداری بە کردستان سفر می کند. در استان های دیگر هر روز از این واحدهای کوچک صنعتی افتتاح می شود و امری بسیار عادی است و هیچ نیازی بە حضور معاون اول رئیس جمهور و مسئولان کشوری نیست.

اسحاق جهانگیری در بدو ورود به سنندج در جمع خبرنگاران افزود: در این سفر نیز در ارتباط با وعده های رییس جمهوری و نیازهای مردم کردستان بحث و بررسی خواهیم کرد.

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی صبح روز دوشنبه در حاشیه ورود معاون اول رئیس جمهور به کردستان در فرودگاه سنندج به خبرنگاران استان گفت: معتقدم سفر جهانگیری به کردستان بیشتر جنبه سیاسی دارد تا کابردی و عملی و بی شک برکات خاصی هم برای استان نخواهد داشت. سفر جهانگیری در این مقطع فعلی به استان سرپوش نهادن بر کم کاری هایی است که در استان انجام شده است.

اسحاق جهانگیری ظهر روز دوشنبه از مرز باشماق و همچنین دو روستای شهرستان مریوان بازدید و ضمن حضور در اطراف تالاب زریوار، وضعیت این اثر گردشگری و زیست محیطی کردستان را مورد ارزیابی قرار داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کردستان و دو نماینده مجلس شورای اسلامی معاون اول رییس جمهور را در این بازدید همراهی کردند. معاون اول رئیس جمهوری به همراه برخی از مسئولین کشوری و محلی از دو روستای مرزی ینگیجه و برده رشه در شهرستان مریوان نیز بازدید کرد و از نزدیک با مردم به گفتگو پرداخت.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: در این سفر با مسئولان استان مشکلات کردستان بررسی خواهد شد و امید است بتوانیم برای رفع تنگناهای این استان راهکارهای لازم را پیدا کنیم.

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر معاون اول رئیس جمهور به استان حاوی برنامه مدونی نیست  بیان کرد: جهانگیری در این سفر قرار است از یکی، دو پروژه که از قبل کلید خوردند بازدید و آنها را افتتاح کند که این امر هیچ دردی از استان دوا نمی کند.

وی افزود:  معتقدم مسئولان ارشد کشور در مراسم کلنگ زنی و شروع پروژه های جدیدی که برای استان منفعت فراوانی به دنبال خواهد داشت می بایست به استان سفر می کردند. بریدن روبان و افتتاح پروژه ها توسط شخصیت های محلی و بومی استان هم امکان پذیر است و با توجه به اینکه بودجه ۹۴ ابلاغ شده و در کنار آن هیچ برنامه مدونی فراتر از آنچه که در بودجه آمده برای استان در دست انجام نیست و معتقدم سفر جهانگیری به کردستان بیشتر جنبه سیاسی دارد تا کابردی و عملی و بی شک برکات خاصی هم برای استان در برنخواهد داشت.

در سفر 12 ساعته معاون اول رئیس جمهور دولت تدبیر و امید به این استان، برنامه ریزی شده بود که تعدادی طرح افتتاح و به بهره برداری برسند، یک واحد تولیدی نان صنعتی در مریوان یکی از این طرح ها بود، با اینکه قرار بود معاون اول رییس جمهوری آن را افتتاح کند اما به بهانه کمبود وقت این افتتاح توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی انجام شد.

افتتاح طرح توسعه کارخانه بستنی عسل سنندج یکی دیگر از این طرح ها بود که قسمت اصلی این کارخانه سه سال قبل به بهره برداری رسیده بود.

مراسم افتتاح نیز البته با تاخیر یکصد و ده دقیقه ای انجام شد. مجتمع یک هزار راسی گاو شیری و افتتاح سه مدرسه روستایی در سقز و بانه دیگر طرح ها بودند که از طریق ویدئیو کنفرانس انجام گردید.

عصر روز دوشنبه با حضور مسوولین مختلف جلسه ای با عنوان بررسی مسائل استان کردستان بدون حضور حتی یک خبرنگار برگزار شد.

پس از این جلسه بازهم به بهانه حضور یک مسئول کشور جلسه استانی شورای اداری برگزار گردید. در این جلسه که مدیران استانی ، شهرستانی و میانی هم حضور داشتند، به دلیل جمعیت زیاد در سالن آمفی تئاتر استانداری کردستان برگزار شد  و برخی از سخنرانان و برخی از هیات همراه معاون اول در چینشی جدید همگی در پشت یک میز به سبک مناظره نشسته بودند.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد گفت: کردستان اولین استانی بود که در زمان انتخابات که بیشترین آرا را به این دولت دادند اما به ظاهر معلوم است که آخرین استان است برای دیدار با رئیس این دولت.

امید کریمیان به دریاچه زریوار اشاره کرد و ادامه: زریوار برای ما یک خط قرمز است و قبل از اینکه به سرنوشت دریاچه ارومیه تبدیل شود باید کاری کرد.

کریمیان در ادامه حرفایش دچار تناقض گویی شد و اظهار داشت: مشکل اصلی در راه توسعه استان کردستان اداره محیط زیست است.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی  نیز در این جلسه گفت: دو سال از تشکیل این دولت می گذرد اما ریس جمهور و معاونان وی هیچ جلسه ای با مجمع نمایندگان کردستان نداشته اند.

بیاتیان افزود: مردم به جای اینکه از داشتن معادن خوشحال باشند، ناراحت هستند زیرا به علت تردد ماشین های سنگین این معادن راه های استان از رفته و آسیب های زیادی به محیط زیست وارد شده است.

حمید چیت چییان وزیر نیرو نیز گفت: آب سد تالوار تنها به استان همدان که کمبود آب دارند انتقال پیدا می کند و آب به استان زنجان برای مصرف کشاورزی انتقال داده نشده است.

در حالی آب برخی از سد های کردستان به استان های همجوار فرستاده می شود که که بارها مسئولین از مشکل جدی کم آبی ابراز نگرانی کرده اند. در همین راستا جهانگیری در بدو ورود به سنندج خاطر نشان کرد: شهر سنندج جزء چند شهر کشور است که با مشکل بی‌ آبی و کم آبی مواجهه است و تلاش ما اندیشیدن راهکارهای لازم برای رفع این مشکل است.

جهانگیری در سخنان کوتاهی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های دولت توسعه بخش گردشگری است، گفت: دریاچه زریبار و اطراف آن از ظرفیت مناسبی برای گردشگری برخوردار است و به همین دلیل باید از ظرفیت های این مهم بهره برداری شود.

جناب معاون اول اما سفر به مریوان را با بالگرد انجام داد و خبر از جاده های پر پیچ و خم مریوان که سالانه تصادفات مرگباری را به همراه دارد نداشت و فراموش کرده بود که وجود یک جاده ایمن و مناسب از بسترهای توسعه گردشگری یک منطقه است. مریوان بدون این اصل ضرروی چطور می تواند پیشرفت کند و پذیرای گردشگر باشد.

شورای اداری استان کردستان با حضور معاون اول رییس جمهوری، هیات همراه و تمامی مسوولین کردستان به نظر می آمد مهمترین جلسه این سفر باشد اما بیشتر جلسه بازهم به بیان برخی مشکلات گذشت و قول های محدودی داده شد، اما اینکه چه زمان حرکت استان کردستان به سوی توسعه شتاب می گیرد مشخص نیست.
طبقه بندی: خبرنگاری، 
برچسب ها: گزارش های خبری خودم،  
[ چهارشنبه 6 خرداد 1394 ] [ ساعت 00 و 12 دقیقه و 04 ثانیه ] [ سونیا محمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سونیا محمدی خانمی که سعی می کند که هر روز به جلو پیش برود
زمان منتظر ما نمی ماند.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :